«Фундація Течія» придбала фільтри для очищення води

З їх допомогою українські військові зможуть забезпечувати себе питною водою в екстремальних умовах. А також вони допоможуть очищати воду в деокупованих регіонах. Вартість покупки – 900 тис грн.

«Фундація Течія» придбала фільтри для очищення води

Тисячу фільтрів американської компанії Sawyer розподілили між підрозділами кількох бригад ЗСУ та ССО. З їх допомогою військові зможуть перетворювати воду з природних водойм, талого снігу чи дощову – у питну.

Фільтр затримує частинки розміром до 0.1 мікрона і за словами виробника може відфільтрувати понад 300 тисяч літрів води, завдяки його системі зворотного промивання. При цьому фільтр важить лише 57 грамів, тому військові зможуть завжди мати його з собою. А його значний ресурс дозволить покривати потреби підрозділу. 

Олег Крот, керівний партнер холдингу TECHIIA та директор «Фундації Течія»
Олег Крот, керівний партнер холдингу TECHIIA та директор «Фундації Течія»:

«Питна вода – одна з найбільших гуманітарних потреб на передовій, адже рідко вдається носити з собою запаси води. Особливо розвідникам, які можуть тижнями бути в тилу ворога. Ці компактні фільтри допоможуть отримати питну воду будь-де, втамувати спрагу і мінімізувати загрозу для здоровʼя. Вони зарекомендували себе в умовах екстремального туризму та після природних катастроф, тож мають стати корисними в умовах війни».

Ще 400 фільтраційних систем цього ж виробника передали в деокуповані регіони, де зараз знищені або суттєво пошкоджені водоканали. З їх допомогою місцеві жителі зможуть очищувати воду, допоки не запрацюють комунальні системи.

Нагадаємо, раніше «Фундація Течія» передала підрозділам ЗСУ 30 авто, 7 дронів та 800 рятувальних жилетів. Загалом сума допомоги Силам оборони України від «Фундації Течія» перевищила $21,5 млн. Крім цього, керівний партнер холдингу TECHIIA Олег Крот придбав для захисників України необхідних речей на майже $40 млн. З міркувань безпеки та через військову таємницю деталі цих закупівель не розголошуються.

ua en