«Фундація Течія» передала Черкаський обласній лікарні сучасне операційне освітлення

Відділення нейрохірургії обласної лікарні міста Черкаси отримало від ГО «Фундація Течія» 2 стельові операційні світильники останнього покоління. Загальна вартість обладнання – 1,03 млн грн.

«Фундація Течія» передала Черкаський обласній лікарні сучасне операційне освітлення

Світильники допоможуть хірургам під час довготривалих операційних втручань. Спеціальні лампи не створюють тіні, адже обладнані багатоджерельним та різнокутовим освітленням.

«Завдяки цьому освітленню я набагато краще контролюю процес в операційній. Воно полегшує роботу, адже тепер можна оперувати без індивідуального «ліхтарика на чолі», що створювало  додаткове навантаження для хірурга. А нове освітлення дає змогу бачити все що треба під час операції: я нахиляюся над раною і не перекриваю світло сам собі», – розповідає завідувач відділення нейрохірургії Сергій Самохвал.

У відділенні лікарі проводять близько 500 операцій щороку. «Але в нашій роботі головне не кількість, а тривалість. Адже наш відділ не робить операцій тривалістю 30 хвилин. Наші хірургічні втручання дуже специфічні: це патології, які вражають головний мозок, спинний мозок – і саме для таких операцій потрібно максимальне освітлення. І тепер ми його маємо», – додає Сергій Самохвал.

Олег Крот, директор «Фундації Течія».
Олег Крот, директор «Фундації Течія».

«Україна потребує підтримки бізнесу на військовому фронті, але й про медичний фронт також не можна забувати. Ці проблеми не зникли попри війну, тому ми продовжуємо систематично оновлювати обладнання українських лікарень. Це важлива інвестиція у здорове майбутнє країни».

Обласна лікарня у місті Черкаси – один з ключових медзакладів області, який розрахований на 1000 ліжкомісць. Тут працює 13 хірургічних відділень, в яких проводять оперативні втручання різного ступеня складності. Раніше цього року «Фундація Течія» передала лікарні 2 електрохірургічних апарати та 5 мобільних  світильників загальною вартістю майже 1,1 млн грн.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну «Фундація Течія» не зупиняла проєкту «Одужуй швидше!». У 2022-му нове обладнання в рамках проєкту отримали 4 українських лікарні у містах Камʼянське, Черкаси, Кропивницький та Львів. Загальна вартість допомоги – понад 3,5 млн грн.

ua en