Перші кроки та слова: центр «Єва» завершив курс реабілітації для дітей під час війни

Війна завадила планам кожного з нас, але особливо важко вона відзначилася на планах дітей з важкими діагнозами, які потребують щоденної реабілітації. Цього тижня в Центрі інклюзії та корекції «Єва», який фінансує ГО «Фундація Течія», закінчили безкоштовну реабілітацію 25 вихованців. Це був перший «випуск» під час війни.

Перші кроки та слова: центр «Єва» завершив курс реабілітації для дітей під час війни

На щастя, Центр інклюзії та корекції «Єва», що у Петропавлівській Борщагівці, не постраждав під час військовий дій на Київщині. Тому, як тільки стало можливо, Центр продовжив допомагати дітям з діагнозами ДЦП, аутизм, синдроми Дауна, Ретта та Вільямса, порушенням нервової системи, дизартрії, алалії, множинні вади розвитку, вадами серця, слуху, зору та порушення опорно-рухового апарату.

У «Єві» також займаються реабілітацією дітей після онкологічних операцій. Як раз таким пацієнтом є 6-річний Діма Виноградов. Він приходить на заняття разом з мамою і братом Михайлом, який старший за Діму на півтора роки.

6-річний Діма Виноградов | Центр інклюзії та корекції «Єва»

«Результати Діми фантастичні, – не стримуючи емоцій розповідає Ольга Кравчук, президентка Благодійної організації «Фундація прямої допомоги», яка заснувала та управляє Центром «Єва». – У Діми була паралізована ліва частина тіла, він не ходив, не говорив. І одного разу, коли ми з його мамою просто сиділи і говорили, Діма, навіть не усвідомлюючи який подвиг він зробив, взяв предмет лівою рукою. Нашій радості не було меж. А зараз Діма вже ходить і знову вчиться говорити свої перші слова».

Маша, мама Злати зізнається, що раніше реабілітація 7-ми річної доньки коштувала їй не менше 25 тис. грн на місяць. Злата народилася з вадами зору, а після травми у 4,5 роки почала знову вчитися ходити і розмовляти. 

Злата | Центр інклюзії та корекції «Єва»

«Одне питання – де брати гроші, бо я виховую Злату одна. Інше – де знайти спеціалістів для реабілітації. Я саджала Злату о 7 ранку в машину, і ми весь день їздили до різних центрів у пошуках найкращих спеціалістів. А тут – всі зібрані під одним дахом. Це єдиний центр в Україні з такими можливостями. За що ми безмежно вдячні. У нас фантастичні результати. Злата може бачити вже предмети на відстані 1,3 метра», – розповідає мама Злати.

У «Єві» з дітьми працюють кваліфіковані фахівці: реабілітологи, психологи, нейрокорекційні психологи, дефлектологи, арт-терапевти, масажисти та кінезіотерапевти. Всі послуги – безкоштовні.

З дітьми працюють кваліфіковані фахівці | Центр інклюзії та корекції «Єва»

Перших пацієнтів Центр інклюзії та корекції «Єва» прийняв у березі 2021 року, з цього часу безкоштовні реабілітаційні послуги отримали понад 300 дітей. Фінансує діяльність центру «Фундація Течія» – громадська організація холдингу TECHIIA, а організацією роботи займається Благодійна організація «Фундація прямої допомоги».

Попередній запис на безкоштовний курс реабілітації за посиланням. Детальніше про програми та послуги «Єви» можна дізнатися за телефоном: +380 67 521 7992.

ua en