Лікарня в Черкасах отримала обладнання для операцій на мозку

Два елетрохірургічних апарати та шість оглядових світильників – у хірургічних відділеннях Черкаської обласної лікарні уже працює нове сучасне обладнання від «Фундації Течія». Вартість оновлення – майже 1,1 млн грн.

Лікарня в Черкасах отримала обладнання від "Фундації Течія"

Обласна лікарня у місті Черкаси – один з ключових медзакладів області, який розрахований на 1000 ліжкомісць. Тут працює 13 хірургічних відділень, в яких проводять оперативні втручання різного ступеня складності.

Нещодавно під час довготривалої нейрохірургічної операції вийшов з ладу електрохірургічний апарат. Колектив відділення та адміністрація звернулися до «Фундації Течія» та отримали нове обладнання. Тепер два електрохірургічних апарати Bowa загальною вартістю майже 840 тис. грн щодня допомагають нейрохірургам. Їх використовують для дисекції та коагуляції, тобто видалення тканин та зупинки кровотечі.

Два електрохірургічних апарати Bowa для Черкаської обласної лікарні | «Фундація Течія»

«Нейрохірургічна операційна має два хірургічних столи, тепер обидва обладнані сучасною технікою. Нові електрохірургічні апарати дозволяють проводити операції будь-якої складності на спинному та головному мозку без ризику травматизації нервових структур. Для лікарні це важливий крок вперед у якості виконання хірургічного втручання та відновлення пацієнтів після операції», – пояснює Сергій Самохвал, т.в.о. завідувача нейрохірургічним відділенням Черкаської обласної лікарні.

Кожне з 13 хірургічних відділень має як мінімум дві перевʼязувальних кімнати. Донедавна під час маніпуляцій у них використовували оглядові світильники з 1980-х років, але частину з них уже вдалося оновити. 5 світильників подарував американський фонд, ще 6 загальною вартістю понад 250 тис. грн передала «Фундація Течія». Наступний етап заміни світильників запланований восени, тож охочі допомогти лікарні – можуть долучитися фінансово.

Шість оглядових світильників для Черкаської обласної лікарні | «Фундація Течія»

Олег Крот, співзасновник «Фундації Течія»
Олег Крот, співзасновник «Фундації Течія»

«Останнім часом «Фундація Течія» сфокусувалася на гуманітарній допомозі захисникам України, але війна не скасовує інших проблем. Тому паралельно ми продовжуємо модернізовувати українські медзаклади, адже це інвестиція в мирне здорове майбутнє України».

Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну «Фундація Течія» придбала гуманітарну допомогу для захисників України та жертв війни на понад 620 млн грн ($21,2 млн). До цього протягом 4 років роботи проєкту «Одужуй швидше!» організація допомогла оновити медичне обладнання у 10 лікарнях України і допомогла врятувати сотні життів.

ua en