«Фундація Течія» профінансувала перший кейс протезування в рамках нового проєкту «Нестримні»

Першим підопічним організації став військовослужбовець, який був прикомандирований до окремої танкової роти зі Львівщини. Йому встановили сучасний протез нижньої кінцівки.

Максим Іванченко — кадровий офіцер Збройних сил України

Максим Іванченко — кадровий офіцер Збройних сил України, викладач кафедри вогневої підготовки факультету бойового застосування військ у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. В армії він уже 17 років. За плечима — участь в Антитерористичній операції на сході, зокрема в боях за Дебальцево в 2015 році.

«Навчаю курсантів виконувати вправи стрільб з усієї стрілецької зброї, а також озброєння танка», — розповідає Максим.

Після початку повномасштабного вторгнення військовий брав участь у звільненні Київщини, а потім Харківщини від російських окупантів. Влітку з ним сталася біда поза полем бою. Разом із побратимами Максим їхав на ротацію підрозділу в Київській області. Водій їхньої автівки не впорався з керуванням, і та злетіла в кювет. Одна людина загинула, троє отримали важкі травми, що призвели до інвалідності.

Внаслідок аварії в Максима був зламаний хребет у кількох місцях і ребра. Також він втратив праву ногу вище коліна.

«Те, що я взагалі встав, — це вже подарунок долі. Коли лежав у госпіталі, хірург давав 96%, що я не буду ходити. Я, як людина, котра нудьгувала та вже зрозуміла, що втрапила в халепу, запитав його: «А як ви вирахували 4%?» — згадує офіцер.

Максим Іванченко

Максим Іванченко переніс кілька складних операцій, дві з яких — на нозі. На щастя, він зміг піднятися з лікарняного ліжка. Але протез, який профінансувала держава, був простим та обмеженим за функціоналом, позаяк військовий отримав інвалідність не через бойову обстановку. Зараз Максим намагається розв’язати юридичні та бюрократичні питання з цього приводу.

Про його історію дізналася «Фундація Течія». Нещодавно організація запустила новий благодійний проєкт «Нестримні» — протезування військових і цивільних. У його рамках вона вирішила профінансувати Максиму протез підвищеної функціональності.

«Ми з перших днів повномасштабного вторгнення допомагаємо захисникам України. З 2023 року додаткові зусилля спрямовуємо на відновлення наших захисників і захисниць, а також цивільних, що втратили кінцівки внаслідок російської агресії. Це наша маленька подяка українцям, яких не стримує ні ворог, ні травми, ні будь-що інше», — розповідає Олег Крот, директор «Фундації Течія» й керівний партнер міжнародного технологічного холдингу TECHIIA.

Максим Іванченко

Фокус проєкту «Нестримні» — на людях, які потребують якісного протезування, але з різних причин не можуть отримати його від держави. Організація вивчає історію пацієнта та після погоджень покриває частково або повністю витрати на виготовлення протезно-ортопедичного виробу.

Виготовлення та збірку нового протеза, а також реабілітацію Максима Іванченка взяв на себе центр протезування, ортезування та реабілітації «Без обмежень» — один із партнерів «Фундації Течія» у проєкті.

«Максим пробував ходити на протезі, яким відповідно до державної програми має право бути безкоштовно забезпечений, але не вистачало динаміки стопи і більш розширеного функціоналу колінного вузла. Ми встановили більш сучасний колінний суглоб та стопу, які за державною програмою дають учасникам бойових дій. Після звикання та реабілітації він має ходити на ньому вільно та комфортно і реалізовувати ті плани і цілі, які  ставить перед собою у житті, а отже повноцінно інтегруватись у звичайне для нього життя», — розповідає Андрій Овчаренко, директор центру «Без обмежень».

Максим Іванченко

Вартість комплектуючих, які необхідно було включити до складу протезу для модернізації — майже 430 000 грн. Максим підтверджує: відчуття від оновлення дуже відрізняються.

«Новий протез набагато м’якший з точки зору навантаження на куксу, ніж попередній. Вдягнув — і можна вставати без милиць. У ньому є поворотний механізм, завдяки чому легше взуватися. А також є режим, з яким можна спокійно їздити на велосипеді», — пояснює військовий.

протез

За словами Андрія Овчаренка, левову частину роботи займає саме реабілітація та постійні тренування. Ніхто не починає ходити добре з першого дня. До того ж, Максиму необхідно перевчитися на нове коліно. «Це на три голови краще, ніж те, що в нього було, з потужною гідравлічною системою і більш природною механікою ходи», — описує директор «Без обмежень».

Попри те, що Максим уже успішно пробував ходити без милиць, нині він готується до третьої операції на нозі. На черговому огляді лікарі виявили наріст на уламку кістки, який провокував набряк і запалення. Його мають зачистити, й після заживлення рани військовий приступить до повноцінної реабілітації з нуля. У планах — якомога швидше повертатися до служби.

«Буду вставати й працювати. Тим більше, наша держава зараз дуже потребує якісної підготовки майбутніх командирів Збройних сил України», — говорить Максим Іванченко.

«Фундація Течія» вже готується фінансувати протезування наступних підопічних.

ua en