Другий перший крок: за підтримки «Фундації Течія» діти після онкологічних операцій знову можуть ходити
02 березня, 2020
Уже майже рік триває програма реабілітації у басейні, з допомогою якої 20 дітей після важких операцій роблять свої перші самостійні кроки. З березня 2019 року реабілітацію фінансують засновники «Фундації Течія» Олег Крот та Юрій Лазебніков. З 1 березня цього року програму продовжили ще на 6 місяців.
Зараз у програмі 20 дітей, частина з яких перемогли онкологічні захворювання і зараз з усіх сил намагаються повернутися до нормального життя. Після важких операцій і довгого лікування втрачається м'язева пам'ять, тому діти змушені заново навчатися тримати рівновагу, ходити та виконувати інші базові рухи. Інші – борються з наслідками ДЦП і вчаться ходити самостійно.

Діти займаються у басейні приватного дитячого садку у Петропавлівській Борщагівці, поблизу Києва. Курс реабілітації розробив батько одного з учасників і зараз він займається з усіма учасниками програми. Реабілітація передбачає кілька етапів. Перший – за допомогою аксесуарів дитину навчають триматися на воді. Другий – діти вчаться стояти у воді. Третій – вправи на моторику рук і навички стояти на одній нозі. Коли ці три етапи залишаються позаду, дітей вчать робити перший крок. А згодом вчать плавати.

Згідно нормативів МОЗ, заняття тривають 45 хв. Динаміка і результати роботи в кожного особисті, тому основне – індивідуальний підхід до кожного, терпіння і сумлінна робота дітей, батьків та реабілітологів.

Вартість одного місяця роботи програми – 22 тис. грн. Загалом з березня 2019 року засновники «Фундації Течія» профінансували програму реабілітації в басейні на суму 396 тис. грн.
«Ми з партнером Юрієм Лазебніковим уже кілька років допомагаємо обласній дитячій лікарні у місті Кропивницький. Раніше ми закупили для нейрохірургії технологічне обладнання, – розповідає Олег Крот, співзасновник "Фундації Течія". – Від фонду "Янголи життя" ми дізналися про програму реабілітації в київському басейні – одразу вирішили допомогти і підтримати батька одного з пацієнтів, який сам розробив програму і займається з усіма дітьми»