«Фундація Течія» передала технологічне обладнання для дитячої нейрохірургії у Харкові
01 вересня 2020
Операційна Центру дитячої нейрохірургії Міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова у місті Харків отримала електрохірургічний апарат BOWA та систему фіксації черепа DORO вартістю 750 тисяч грн. Нове обладнання передали в рамках проекту IT4Life від Kharkiv IT Cluster.


З новим обладнанням операційна готова до складних операцій на головному мозку. Електрокоагулятор BOWA допомагатиме робити надточні мікро розрізи та зможе зупинити кровотечу навіть з найменших судин без шкоди для навколишніх ділянок мозку.

Система фіксації черепа дозволяє надійно зафіксувати черепну коробку під час операції. Зміщення навіть на міліметр може мати фатальні наслідки, тому система DORO обладнана додатковими спеціальними фіксаторами, які міцно тримають рухливі кістки дитячого черепа і не пошкоджують його.

Нове обладнання скорочує час операції і максимально гарантує безпеку хірурга та пацієнтів, яких Центр дитячої нейрохірургії приймає з Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей.

Олександр Духовський, керівник Центру дитячої нейрохірургії:
«Протягом останнього року ми госпіталізували та пролікували близько 2 тисяч пацієнтів. У нас одна з найбільш сучасних операційних в Україні, але для ефективнішої роботи нам не вистачало електрокоагулятора та системи фіксації черепа. Я дізнався від колеги-нейрохірурга з Кропивницького, що «Фундація Течія» допомогла йому облаштувати операційну. Також звернувся по допомогу, і ось нове обладнання уже працює в нашій операційній».
Олег Крот, керуючий партнер холдингу TECHIIA та співзасновник ГО «Фундація Течія»:
«Один з важливих критеріїв наших благодійних проєктів – масштабність, тобто якнайбільше людей мають отримати від них користь. Тому ми з партнером Юрієм Лазебніковим обрали Харків для нового проєкту Фундації, адже тут міський центр дитячої нейрохірургії працює з дітьми з усієї Лівобережної України. За прогнозами лікарів – це 250-300 операцій щороку. А це щонайменше 250 врятованих дитячих життів».

Окрім Харкова, засновники «Фундації Течія» Олег Крот та Юрій Лазебніков допомагають дитячій лікарні у Кропивницькому та реабілітаційному центрі поблизу Києва. З початку 2018 року підприємці витратили понад 4 млн грн на потреби медзакладів.

Олександр Духовський, директор Центру дитячої нейрохірургії, та команда Kharkiv IT Cluster: Дар'я Зозуля (інтерн), Альона Бєляєва (Head of Сommunication), Ольга Шаповал (директорка Kharkiv IT Cluster)