TECHIIA і «Таблеточки»: розповідаємо історії дітей, яким допомагаємо здолати рак
08 березня 2021
У жовтні-грудні минулого року «Фундація Течія» та інші українські благодійники зробили внески майже на 6 млн грн, аби підтримати закупівлю ліків з-за кордону для підопічних «Таблеточок». За ці кошти придбали препарати з Франції, Німеччини, Австрії і Туреччини для 44 дітей. Десятки людей об'єднали зусилля, щоб доставити їх онкохворим дітям в умовах карантину.
«Фундація Течія» зробила внесок у розмірі 300 000 грн — за ці кошти придбали препарати, які дають змогу медикам застосовувати сучасні протоколи лікування та збільшувати шанси дітей на одужання. Ліки купляли за кордоном. Це вимушений захід, коли препарати або не зареєстровані в Україні, або дитині не підходить форма чи дозування зареєстрованого препарату.
«Завдяки соціально-відповідальним бізнесам, як холдинг TECHIIA, діти, які борються з раком, отримали недоступні в Україні ліки. А з ними — шанс одужати. Разом з підопічними родинами ми дякуємо за надійне плече і цей шанс. Ваша допомога — безцінна», — коментує Світлана Пугач, директора зі стратегічних партнерств фонду «Таблеточки»

Ось кілька історій маленьких переможців. Артур за свої 11 років боровся з раком двічі. Вдруге хвороба була агресивнішою, хлопцю довелося зробити пересадку кісткового мозку. Завдяки лікам, які оплатила «Фундація Течія», пересадка пройшла успішно. І вже на початку січня Артур з татом повернувся додому, де на них чекали мама і маленькі сестрички.
Миколі 7 років, він з Рівненщини і у нього небезпечна хвороба крові. У 2020-му хлопчик пішов до першого класу. Але через два місяці потрапив до лікарні, де долає складне лікування. За словами мами Миколи, благодійна допомога додала йому шансів успішно пройти лікування і повернутися до школи, в якій він майже не встиг повчитися.

До 8-річного Колі хвороба також повернулася. Щоб перемогти її вдруге, знадобилася пересадка кісткового мозку. Її зробили наприкінці січня цього року, а підготували хлопчика до складної процедури спеціальними ліками, які придбали за кошти «Фундації Течія».
«Разом з фондом «Янгол життя», який допомагає нам у логістичних та організаційних питаннях, ми з Юрою Лазебніковим продовжуємо забезпечувати дитячу лікарню всім необхідним для боротьби з дитячим раком. Діти не повинні вмирати від онкології – це наша мета, до якої ми поступово йдемо уже третій рік», – розповідає Олег Крот, керуючий партнер холдингу TECHIIA та співзасновник «Фундації Течія».