Нове обладнання та медзасоби – дитяча лікарня в Кропивницькому отримала ще один транш допомоги від «Фундації Течія»
30 грудня 2020
Бронхо-фіброскоп, паровий стерилізатор, запаювальна машина та витратні медичні засоби – обласна дитяча лікарня у місті Кропивницький стала ще більш технологічною. У грудні засновники «Фундації Течія» Олег Крот та Юра Лазебніков передали лікарні останню у цьому році благодійну допомогу на суму 814 тис грн.
Паровий стерилізатор KRONOS B23 та запаювальна машина QuickSeal працюватимуть у хірургії для стерилізації інструментів після операцій. Насамперед, вони потрібні для надійної роботи ультразвукового дисектора, який «Фундація Течія» передала в лікарню у жовтні цього року.
«Уже більше місяця для видалення пухлин з головного та спинного мозку ми використовуємо ультразвуковий дисектор. Для забезпечення його ефективної роботи та максимального терміну експлуатації потрібен відповідний догляд та обслуговування. Одна з головних умов – правильна стерилізація його елементів. «Фундація Течія» швидко відреагувала на наше прохання, а паровий стерилізатор уже працює у відділенні», – розповідає Олександр Пизін, завідувач хірургічного відділення обласної дитячої лікарні у Кропивницькому.
Разом зі стерилізатором придбали запаювальну машину, з допомогою якої хірургічні інструменти запаюють у герметичні пакети. У них інструменти зберігаються стерильними впродовж місяця. А ще таке зберігання допомагає економити час у випадку ургентних втручань, адже зникає необхідність стерилізувати обладнання безпосередньо перед операцією.

До слова, одночасно паровий стерилізатор та запаювальну машину загальною вартістю 231 600 грн від «Фундації Течія» отримав Центр дитячої нейрохірургії Міської клінічної лікарні швидкої допомоги у місті Харків.

Також медичиний арсенал лікарні у Кропивницькому поповнився сучасним бронхо-фіброскопом вартістю 480 000 грн, який має діагностичну та лікувальну функції. З його допомогою можна не лише оглядати травну систему, але й вилучати сторонні предмети зі шлунка.
Крім обладнання, лікарня також отримала набір розхідних матеріалів у реанімацію загальною вартістю
103 000 грн. Загалом з 2018 року засновники «Фундації Течія» допомогли лікарні на суму понад 7 млн грн.
«Ми з Юрою Лазебніковим продовжуємо системну роботу, яку розпочали ще понад два роки тому, – допомагаємо забезпечити лікарню у Кропивницькому ефективним обладнанням. Діти в Україні не повинні вмирати через нестачу сучасного обладнання. На прикладі однієї лікарні ми хочемо показати, що це можливо. І надихнути інших працювати так з іншими лікарнями в інших містах», – пояснює Олег Крот, керуючий партнер холдингу TECHIIA та засновник «Фундації Течія».
Бронхо-фіброскоп